Enter your keyword

Letní škola 2006

Přednášející: Pavel Opelka, Bedřich Burkoň
Vedení workshopů: Pavel Stuchlík, Dana Spěváková, Hanka Chocholatá

Letošní homeopatická letní škola se konala poprvé na novém místě, v penzionu Selský dvůr v Daňkovicích. Penzion se nachází v klidném prostředí Českomoravské vrchoviny. Krásná okolní příroda, téměř nedotčená civilizací, bohatý program a setkání s přáteli přispěly k vytvoření příjemné a přátelské atmosféry. Staly se zdrojem k načerpání nových sil do další homeopatické práce.

Program letní školy byl bohatý. Ráno začínal přednáškou, v odpoledních hodinách probíhaly workshopy a večer byl zakončený hodinou orientálního tance.

Přednášejícími na této letní škole byli Pavel Opelka a Bedřich Burkoň

Na vedení workshopů se podíleli : Dana Spěváková, Pavel Stuchlík a Hanka Chocholatá.

Přednáška Pavla Opelky byla zaměřena na periodickou tabulku prvků (polokovy, kovy, platinové kovy, halogeny a plyny) a jejich materii mediku. Představil nám Opelkovu metodu postklasické homeopatie, která pracuje s naukou o homeopatických vrstvách a s časoprostorovou mapou. Zabýval se liniemi a rozpracováním fyzických případů a ukázal na jednotlivá stádia nemoci a jejich vývojové fáze.

Bedřich Burkoň přispěl velice zajímavými kazuistikami malých léků zaměřenými na praktickou repertorizaci.

Hana Chocholatá se s námi podělila o zkušenosti a poznatky ze své homeopatické praxe a po všechny večery vedla hodinu orientálního tance. Orientální tanec je vhodný pro zdravé i nemocné, umožňuje příjemně strávit volný čas, protáhnou a posílit celé tělo, poznat sama sebe a objevit nové cesty v komunikaci sama se sebou i s ostatními lidmi. Už mnohokrát potvrdil svou mocnou a blahodárnou uzdravující sílu.

Pavel Stuchlík se zaměřil na materii mediku bariových solí (Baryta carbonica, Baryta phosphorica a Baryta muriatica). Dana Spěváková nás všechny zaujala velmi pečlivě zpracovaným rozborem případu, který nazvala: „Případ fosforické a natriové linie“. Její příspěvek velmi zaujal všechny zúčastněné.

Celá letošní letní škola nás všechny obohatila o nové poznatky a zanechala v nás hezkou vzpomínku.

Ⓒ 2022 Všechna práva vyhrazena