Enter your keyword

Zimní homeopatická škola

Pod záštitou České komory klasické homeopatie se ve dnech 24.1. – 28.1. 2014 konala ve Velkých Karlovicích v Beskydech ve Spa hotelu Lanterna Zimní homeopatická škola. Byla to po dlouhé době možnost setkání homeopatů i v zimních měsících.

Celý kurz vzal na svá bedra, a tedy odpřednášel, pan Mgr. Pavel Opelka. Všechny dny se do nás neúnavně snažil dostat své poznatky z oblasti poruch metabolismu vápníku a růstových poruch kostry. Přednášky jsme začali tématem: Porucha metabolismu vápníku, prošli i Linii metabolismu vápníku. Pokračovali jsem tématem Růstových poruch, prošli jsme Linii deformace, jako vždy jsme se dotkli i některých filozofických a historických otázek a deformace sítě.

Paní MUDr. Irena Jebavá nás seznámila s průběhem zasedání ve Vídni.

Přijel za námi i zástupce firmy, která by případně mohla pro nás vyrábět homeopatické léky v České republice. Kontaktní osobou pro nás je paní Kateřina Vejrychová.

Jeden večer jsme se věnovali různým homeopatickým případům a konzultacím. Probíraly se praktické případy a nasazené homeopatické léky u pacientů. Odpovídaly se vznesené dotazy a nejasnosti, prostě jsme prodiskutovávali zajímavosti a předávali si navzájem zkušenosti z homeopatické praxe.

Ubytování jsme měli ve dvoulůžkových pokojích, snídani formou švédských stolů, obědy a večeře v perfektní kvalitě. Pro účastníky kurzu byl i neomezený vstup do hotelového bazénu, sauny, relaxační místnosti a vstup do všech prostor hotelu Wellness Horal. Všeho jsme bohatě a rádi využívali. Někteří účastníci či jejich partneři i lyžovali. Výlet na Soláň a společenský večer jen dokreslily báječnou a přátelskou atmosféru, která během celého pobytu vládla.

Jelikož Zimní škola byla pořádána ještě v komornějším duchu než se předpokládalo, příští rok se konat nebude. Je to velká škoda, protože všichni účastníci byli nadšeni a zimní školu hodnotili velice pozitivně. Snad někdy příště …

 

Ing. Jana Čistecká

Ⓒ 2022 Všechna práva vyhrazena